13th International Engineering Week

13 Міжнародний Тиждень Інженерії

З 04 грудня по 08 грудня 2023 року на запрошення професора Університету прикладних наук м. Шмалькальден (Німеччина) Еміля Колєва та за підтримки міжнародного офісу та проректорки з міжнародної діяльності д.т.н. проф. Тетяни Вітенько, завіудувач кафедри будівельної механіки Володимир Ясній взяв участь у 13th International Engineering Week (13 Міжнародний Тиждень Інженерії). Цього року, вже традиційно, він проходив у змішаному форматі.

Під час екскурсії на науково-дослідному підприємстві GFE - Gesellschaft für Fertigungstechnik und Entwicklung
Під час екскурсії на науково-дослідному підприємстві GFE - Gesellschaft für Fertigungstechnik und Entwicklung

На відкритті, ректор університету Prof. Dr. Gundolf Baier висловив слова підтримки для України та засудив агресію російської федерації.

Учасниками щорічного заходу були 11 професорів та науковців з провідних закладів вищої освіти Німеччини, Польщі, Фінляндії, Болгарії, України, Китаю, Бразилії, Туреччини та Індії, які прочитали лекції англійською мовою за різними напрямками наукових досліджень в галузі інженерії для орієнтовно 50 студентів інженерних спеціальностей Університету прикладних наук м. Шмалькальден та унверситетів партнерів, понад 100 студентів яких долучилися онлайн через Microsoft Teams.

Перевірка результатів екзаменів лекторами
Перевірка результатів екзаменів лекторами

Слід відмітити, що цього року студенти кафедри будівельної механіки 2, 3, 4 курсу долучилися до цієї події онлайн. Зокрема надзвичайно цікавою та корисною, яка викликала жваву дискусію серед студентів ТНТУ, була лекція колеги із Фінського університету прикладних наук в Лаппеенранті, доцента Tuomo Liimatainen на тему “Основи втоми конструкцій” (Introduction to the fatigue of structures).

13th International Engineering Week
13th International Engineering Week

Під час цьогорічного Міжнародного Тижня Інженерії також була преставлен лекція із елементами практичних результатів, як для студентів так для викладачів, Jun.‐Prof. Dr.‐Ing. Andreas Wirtz про моделювання складних конструкцій за експлуатаційних режимів методом скінченних елементів.

Володимир Ясній прочитав лекцію про функціональні матеріали на тему “Сплави з пам’яттю форми: від теорії до застосування”. Слід відзначити, що в рамках тижня інженерії усі студенти, які взяли участь очно склали екзамен та отримали 2,5 кредита ECTS, про що отримали відповідні сертифікати.


2024 © Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя © Кафедра будівельної механіки © Микола