В Індії планують запустити масове 3D-будівництво будинків

В Індії планують запустити масове 3D-будівництво будинків

Протягом року в Індії можуть з'явитися будинку, повністю сконструйовані на 3D-принтері. Підставою для таких оптимістичних прогнозів є успіх команди Індійського технологічного інституту в Мадрасі (ITT Madras), штат Тамілнад. Її фахівці створили зменшену копію одноповерхової будівлі за допомогою 3D-друку всього за два дні. Співробітники інституту об'єдналися зі стартапом, заснованим колишніми випускниками ВНЗ і створили 3D-лабораторію, яка дозволить вивести проект на потокове виробництво.
Стартап під назвою Tvasta Manufacturing Solutions націлений на повну автоматизацію будівництва та повний перегляд діючих зараз процесів через друк на 3D-принтері всіх елементів конструкції, від фундаменту до декоративного покриття стін.

Індійська компанія Tvasta Manufacturing Solutions та перший їхній проект будівлі зведений за допомогою технологій 3d-Друку
Будинок-мініатюра, видрукуваний в лабораторії ITT Madras, виступає не типовим проектом, а відправною точкою, базовою моделлю для напрацювання дослідницької та виробничої бази. Кінцевою метою є забезпечення гостродефіцитного ринку нерухомості Індії доступним житлом і санітарними об'єктами.
Саме криза в сфері доступного житла, громадських туалетів і транспорту став поштовхом для вибухового зростання 3D-технологій в Індії. ITT Madras вже встановив партнерські зв'язки з деякими державними структурами і промисловими підприємствами для поширення накопичених знань, досвіду і прискореного перегляду стандартів, законів та практик, які дозволять вивести технологію на ринок.
процес нанесення будівельного матеріалу за технологією індійської компанії Tvasta Manufacturing Solutions
На даному етапі базовим матеріалом для 3D-друку є спеціально модифікований бетон, далі стане можливий друк натуральними матеріалами, наприклад, стабілізованою грунтом, або геополімери.
Зі становленням нової будівельної технології в промислових масштабах, компанія планує друкувати складові частини маленьких будинків площею 30 квадратних метрів приблизно за три доби, а збирати житло «під ключ» протягом тижня.

2021 © Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя © Кафедра будівельної механіки © Микола