У Дубаї відкрили Найбільшу в світі 3D-будівлю

У Дубаї відкрили найбільшу в світі 3D-будівлю

НАЗВА: ECC 3d-printed two-story structure
ВИКОНАВЕЦЬ:
 Dubai innovation center, Immensa Technology Labs

ГОЛОВА ПРОЕКТУ: Dawoud Al Hajri (Давуд Аль Хідрі)
ЗАГАЛЬНА ПЛОЩА: 
640 кв.м.
МІСЦЕРОЗТАШУВАННЯ:
212000, AI Warsan, Дубай, Об'єднані Арабські Емірати
ТЕХНОЛОГІЇ В БУДІВНИЦТВІ
.
Dawoud Al Hajri / Давуд Аль Хідрі
Давуд Аль Хідрі
Генеральний директор
Fahmi Al Shawwa / Фахмі Аль-Шоува
Фахмі Аль-Шоува
Виконавчий директор

В промисловому районі Варсан міста Дубай, відкрили нову будівлю 9,5 метрів заввишки і площею в 640 квадратних метрів. Цей проект став рекордним за розміром серед споруд, створених за допомогою 3D-Друку. Cпоруда служить наочною ілюстрацією переваг застосування подібних новітніх технологій в будівництві.

За даними інженерів для зведення бетонних стін вистачило лише 15 осіб. В рамках звичайного будівельного проекту схожого масштабу потреба в робочій силі є в декілька разів більшою. Завдяки застосуванню технологій 3D-друку, обсяг відходів з процесу будівництва вдалося знизити майже на 60%. Чиновники відзначили, що собівартість будівництва будівлі вдалося знизити з середньогалузевих 680 тисяч доларів до 272 тисяч доларів. Влада впевнена, що за допомогою таких технологій 3D-друку вдасться зробити революцію в індустрії, збільшивши швидкість, якість та економність виконання таких робіт.

 Найбільшу в світі 3D-будівля у місті Дубай
За словами керівника муніципалітету Давида Аль-Хажрі (Dawoud Al Hajri), проект був спеціально складений із застосуванням різних архітектурних форм з метою демонстрації можливості нових 3D-технологій втілювати складні структурні елементи. Адже саме завдяки точним обчисленням комп'ютером шляху розміщення будівельного матеріалу та його швидкому твердінню, процес надбудови наступного шару відбувається дуже швидко, а від оператора вимагається лиш внесення наступних інструкцій форм структурних елементів для опрацювання 3D-принтером. 
Подібно до струменевого принтера, процес включає нашарування випробуваного рідкого матеріалу по маршруту, прокладеному комп'ютером. Потім насичені мінералами рідини затвердівають у бетон, перетворюючи цифровий дизайн у тривимірну структуру.

Згідно зі стратегією розвитку міста, за планом віце-президента і прем'єр-міністра ОАЕ, а також правителя Дубая шейха Мухаммеда бін Рашида аль Мактума, до 2025 року чверть всіх будівель в еміраті повинна буде бути побудована за допомогою технології 3D-друку. Дубай планують перетворити на місто-світовий лідер в області 3D-друку.
Цілями стратегії стануть скорочення витрат у будівельному секторі на 90%, робочої сили на 70% і реструктуризації економіки та ринків праці. За словами Dubai Future Foundation, 3D-друк буде найбільш повно використовуватися в створенні освітлювальних приладів, фундаментів, перегородок, парках, будівель з гуманітарних призначенням і мобільних будинків.

Dawoud Al Hajri / Давуд Аль Хідрі
Давуд Аль Хідрі
Генеральний директор
Fahmi Al Shawwa / Фахмі Аль-Шоува
Фахмі Аль-Шоува
Виконавчий директор
ВІДЕОМАТЕРІАЛИ:
ІНШІ СТАТТІ:
 • В Індії планують запустити масове 3D-будівництво будинків

  Індійська компанія Tvasta Manufacturing Solutions готується...

  Детальніше...

 • Вчені розкрили таємницю стародавнього міста інків Мачу-Пікчу

  Команда бразильських геологів з'ясувала, чому місто побудували на...

  Детальніше...

 • Найбільший у світі аеропорт Пекін Дасін

  У Пекіні завершився перший етап будівництва міжнародного аеропорту...

  Детальніше...


2021 © Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя © Кафедра будівельної механіки © Микола