Фінансовий центр Бунд

Фінансовий центр Бунд

НАЗВА: The Bund Finance Center (Фінансовий центр Бунд)
АРХІТЕКТУРНІ ФІРМИ:
Foster + Partners and Heatherwick Studio (Фостер та Партнери та Хетервік Студіо)
АРХІТЕКТОРИ: Norman Foster, Thomas Heatherwick (Норман Фостер та Томас Хетервік)
ЗАГАЛЬНА ПЛОЩА:
420000 кв.м.
МІСЦЕРОЗТАШУВАННЯ:
222 Yan'an E Rd, Huangpu Qu, Китай, 200000

КІНЕТИЧНА АРХІТЕКТУРА
-
 Norman Foster / Норман Фостер
Норман Фостер
Британський архітектор
Архітектурний стиль: Хай-Тек
Thomas Heatherwick / Томас Хетервік
Томас Хетервік
Британський інженер
Фінансовий центр Бунд – амбіційний проект розроблений компаніями Foster + Partners та Heatherwick Studio, який має на меті ревіталізувати набережну Шанхаю. Займаючи центральне місце в панорамі багатопланового мегаполісу,  проект визначає «кінцеву точку» для найвідомішої вулиці Шанхаю.
Проект складається з восьми будівель та розташований на площі 420000 кв.м. Дві 180-тиметрові вежі-домінанти розміщені на півдні, інші будівлі, що розміщені біля набережної, варіюються по висоті та, своїм масштабом та ритмом, нагадують величні пам'ятки архітектури ХІХ століття навколо Бунду.
Набережна Шанхаю та Фінансовий центр Бунд

Місце, де розташований фінансовий центр, досить довго не забудовувалося. Раніше це були своєрідні "ворота міста", що відкривались до річки по якій ходили торгові судна з усього світу. Тому архітектори були переповнені ідеєю показати, що Шанхай є частиною багатої історії Китаю. При створенні концепту вони прагнули не повторити те, що вже існує в світі, а знайти нові способи зв'язку між унікальною архітектурною спадщиною і сучасною концепцією міста.

 Norman Foster / Норман Фостер
Норман Фостер
Британський архітектор
Архітектурний стиль: Хай-Тек
Thomas Heatherwick / Томас Хетервік
Томас Хетервік
Британський інженер

Комплекс поєднує в собі преміум-офіси з бутиковим готелем, культурний центр та великим розмаїттям розкішних торгових просторів, які розташовані навколо центральної площі. Торгові простори представлені поперемінно бутиками, концепт-магазинами міжнародних брендів, розкішним торговим центром та ресторанами.
Різноманіття виготовлених деталей з каменю та бронзи надає спорудам візуальних якостей коштовних прикрас. Краї кожного з об’ємів будівель викладені з текстурованого, виготовленого вручну граніту і стають стрункішими в міру підйому, створюючи враження монументальності в основі і прозорості вгорі.

В центрі композиції генплану є культурний центр, який є платформою для міжнародних мистецьких та культурних обмінів, служить місцем презентацій нової продукції  відомих брендів та поєднує в собі різні виставкові зали та івент-холи з місцем для проведення вистав.
Головною особливістю будівлі центру є її сучасний захоплюючий кінетичний фасад, який навіяний виглядом традиційного китайського театру. Будівля оточена рухомою завісою, яка адаптовується до змінного використання будівлі та відкриває сцену на балконі та вид на набережну. Фасад, розроблений спільно з місцевими інженерами університету Тонджі. 

Рух завіси по фасаду організовано вздовж трьох направляючих і складається з 675 індивідуальних елементів з магнієвого сплаву у вигляді китиць бамбуку, як звернення до традиційного китайського головного убору нареченої. Довжина "бамбуку" коливається від 2-х до 16-ти метрів. Кожна така доріжка з елементами незалежно рухається та обертається, і перекриваючись з іншими рядами, створює різні візуальні ефекти та рівні прозорості фасаду. Ця динамічність не тільки надає фасаду фактуру та унікальність, але також дає можливість створювати відчуття постійної зміни вигляду на місто, що відкривається з балконів будівлі.

Фасад культурного центру Бунд

«Культурний центр - це оптимальне поєднання старого ремесла і сучасних рішень. Натхненний традиційними китайськими мотивами, він водночас використовує новітні технології, які допомагають протистояти землетрусам, тайфуну та суворій погоді. Його унікальна форма забезпечує незабутнє та унікальне враження для відвідувачів, тоді як освітлена сцена і рухомий фасад створюють неповторний фон для  перехожих на пішохідній алеї» - Жерар Евенден

Культурний центр Бунд створює ключовий зв’язок між старим містом та новим фінансовим районом. За останні роки набережна Шанхаю перетерпіла багато кардинальних змін в плануванні району. Та, саме завдяки амбіціям компаній  Foster + Partners та Heatherwick Studio, Китай отримав унікальне обличчя фінансового центру, який вже став візитною карткою для туристів та поцінювачів кінетичної архітектури.
Візуалізація фінансового центру Бунд
Елементи рухомого фасаду Культурного центру Бунд
Елементи рухомих стрічок фасаду Культурного центру Бунд
ВІДЕОМАТЕРІАЛИ:
ІНШІ СТАТТІ:
 • В Індії планують запустити масове 3D-будівництво будинків

  Індійська компанія Tvasta Manufacturing Solutions готується...

  Детальніше...

 • Вчені розкрили таємницю стародавнього міста інків Мачу-Пікчу

  Команда бразильських геологів з'ясувала, чому місто побудували на...

  Детальніше...

 • Найбільший у світі аеропорт Пекін Дасін

  У Пекіні завершився перший етап будівництва міжнародного аеропорту...

  Детальніше...


2021 © Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя © Кафедра будівельної механіки © Микола