Основні зміни вступної кампанії 2018

Основні зміни вступної кампанії в 2018 році

Вступна кампанія цього року триватиме з 2 липня до 18:00 26 липня. А от реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження додатків про повну загальну середню освіту триватиме з 2 липня до 18:00 25 липня. Подання документів буде проходити приблизно так само, як і у 2017 році: через електронну систему ЄДЕБО абітурієнт зможе подати 7 заяв на 4 спеціальності.

Визначення конкурсного балу

Конкурсний бал = (бали кожного сертифіката ЗНО + середній бал атестата + бал за конкурс творчих або фізичних здібностей) × вагові коефіцієнти, сума яких дорівнює одиниці.

Згідно з умовами прийому, вагові коефіцієнти мають становити:

 • для сертифікатів ЗНО – не менш ніж 20 % (min 0,2);
 • для середнього бала атестата – не більш ніж 10 % (max 0,1);
 • для результатів конкурсу розумових і фізичних здібностей – не більш ніж 25 % (max 0,25);
 • за призове місце на IV етапі всеукраїнських учнівських олімпіад із базових предметів чи III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України – не більш ніж 5 % (max 0,05);
 • за успішне закінчення підготовчих курсів вишу.

Наприклад, тест 1 (0,3) + тест 2 (0,4) + тест 3 (0,2) + атестат (0,05) + бали за особливі успіхи (МАН, курси тощо) (0,05) = 1.

До конкурсного бала також входять бали за особливі успіхи та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вишу для вступу до нього.

Пріоритети

У 2018 році можна подати максимум 7 заяв до вищих навчальних закладів і не більш ніж на 4 спеціальності. Тобто всього вступник може подати 7 заяв, на кожній з яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1-7). Заява з пріоритетом «1» – спеціальність, на якій абітурієнт хоче навчатися найбільше.

Перед тим як подавати потрібні документи, абітурієнт повинен добре подумати, до якого вишу і на яку спеціальність він хоче найбільше. Пріоритетність, яку вступник визначив у заяві про участь у конкурсі, не можна змінювати протягом вступної кампанії.

Вступ поза конкурсом

До пільгового вступу допускаються:

 • особи, які мають захворювання, що перешкодили їм скласти ЗНО;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
 • особи, звільнені від військової служби (серед них – демобілізовані), після 30 листопада 2015 року;;
 • учасники бойових дій, особи, що брали участь в АТО, ті, хто проходить військову службу;
 • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), і ті, хто проживає на тимчасово окупованій території або переселився з неї після 1 січня 2017 року.

Які документи подавати?

Якщо ви розраховуєте на вступ за пільгами, вам доведеться подавати документи в паперовій формі.  Усі інші категорії подають заяву на вступ в електронній формі. Щоб взяти участь у конкурсі для вступу за різними формами навчання, вступники подають окремі заяви. Сайт, на якому можна буде заповнити заяву про вступ, почне працювати з 2 липня. В електронній формі вказуєте наступне:

 • серію та номер паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу (свідоцтва про народження, якщо вам немає 16-ти років, або військового квитка чи посвідчення про прописку для військовозобов’язаних);
 • серію та номер атестата і додатка до нього;
 • номер, PIN-код сертифіката ЗНО.
Ознайомитись з інструкцією користувача ЄДБО можна тут.
Перелік типових запитань стосовно вступної кампанії можна переглянути тут.
У випадку виникнення додаткових запитань, звертайтеся до приймальної комісії ТНТУ.